Wiadomości z Polski     |     Wiadomości ze Swiata     |     Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     Pogoda     |
Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności / Sport
Sport
2017-07-13
Jakub Ilasz - zawodnik UKS-u Roszada Lipno Mistrzem Polski dzieci do lat 8

Jakub Ilasz zawodnik UKS-u Roszada Lipno został Mistrzem Polski dzieci do lat 8 w rozgrywanych w dniach 7-9.07.2017r. IV Mistrzostwach Polski w Markach k/ Warszawy w warcabach stupolowych. Z uśmiechem na twarzy stanął na najwyższym stopniu podium. Medal na piersi i puchar w ręku to trofea jakie zdobył Jakub. Nie było łatwo. Ostatnia runda decydowała o zwycięstwie, ponieważ o złoto walczyło dwóch zawodników UKS-u Roszada: Jakub Ilasz i Antoni Rumiński- ten, ktory wygra stanie na podium. Poziom gry był wyrównany. Emocje sięgały zenitu. Zwycięzcą tego pojedynku na warcabnicy okazał się Jakub Ilasz i to on sięgnął po złoto. Dzielnie walczyła również Gabrysia Rumińska. Nasza maleńka zawodnicza otarła się o podium, lecz jeszcze nie tym razem na nim stanęła.
Pozostali nasi zawodnicy spisali się  znakomicie. Wprawdzie nie zdobyli podium, ale wykazali się dużą determinacją i grali dzielnie do końca. Za udział w mistrzostwach każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Jakub i Kacper Stachowiak zostali nagrodzeni za dodatkowo zorganizowany konkurs plastyczny. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.